Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.
Kamień naturalny to materiał wyróżniający się wysokimi walorami estetycznymi, jednak nie jest w pełni odporny na działanie czynników zewnętrznych. Kamień może ulec zabrudzeniom oraz uszkodzeniom pod wpływem narażenia na chlor, różne detergenty czy kwasy. Impregnacja kamienia naturalnego to najlepsza metoda zabezpieczenia tworzywa przed zanieczyszczeniami i kruszeniem. Czym najlepiej impregnować kamień naturalny?
Kamień naturalny jest materiałem, który jest podatny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, plamy, zanieczyszczenia, a także erozja. Impregnacja polega na nanoszeniu specjalnych preparatów, które penetrują strukturę kamienia, tworząc niewidzialną barierę ochronną. Dzięki temu kamień staje się odporny na wilgoć, zabrudzenia i uszkodzenia, a zarazem zachowuje swoją naturalną estetykę.
Impregnacji warto dokonać w przypadku każdego naturalnego kamienia, a szczególnie wtedy, gdy jest on umiejscowiony na zewnątrz, gdzie jest też bardziej narażony na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Zaleca się impregnację w przypadku instalacji nowego kamienia, czyli zaraz po ustawieniu konstrukcji w określonej lokalizacji. Impregnacja stosowana jest także jako część etapu końcowego w przypadku czyszczenia i renowacji kamienia. Podczas czyszczenia może dojść do usunięcia istniejącej warstwy ochronnej, dlatego warto zabezpieczyć kamień na nowo, aby zachować jego trwałość i wygląd.
Wybór odpowiedniego impregnatu jest kluczowy, jeżeli chcemy uzyskać dobre rezultaty. Do impregnacji kamienia naturalnego należy stosować tylko i wyłącznie preparaty przeznaczone do danego materiału. Nowoczesne środki impregnujące, których receptura została oparta na nanotechnologii, pozwalają na efektywną i bezpieczną impregnację kamienia naturalnego, w tym:
Wśród właściwości profesjonalnych produktów impregnacyjnych do kamienia wyróżniamy:
Dobór odpowiedniego impregnatu to dopiero pierwszy krok do skutecznej impregnacji. Prace zabezpieczania przed zabrudzeniem i uszkodzeniami powinny być prowadzone z największą dokładnością. Wybierając odpowiedni preparat, zaleca się stosować do instrukcji producenta podanej na opakowaniu. Warto też posiadać odpowiednią wiedzę na temat konkretnego rodzaju kamienia i tego, jak powinna wyglądać dobra impregnacja określonego materiału. Należy pamiętać o tym, aby przed zastosowaniem impregnatu dokładnie wyczyścić i wysuszyć powierzchnię kamienia. W przypadku, gdy mamy wątpliwości, dotyczące tego, jak prawidłowo nałożyć impregnat, można poprosić o pomoc profesjonalną firmę, która dobierze odpowiedni preparat i wykona skuteczną, bezpieczną impregnację.
Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!
Odplamianie – usuwanie plam na kamieniu naturalnym
Plamy na kamieniu naturalnym powstają najczęściej na powierzchniach użytkowych tj. blaty kuchenne i posadzki w […]
Renowacja cegły Cegła jest bardzo wdzięcznym materiałem, który wykorzystywany jest nie tylko do budowy ścian, […]