Jak odnowić elewację starego domu? - Marmor Glanz
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Jak odnowić elewację starego domu?

  Stare domy emanują niezwykłym urokiem i historią, którą noszą w sobie. Jednym z najważniejszych elementów ich charakterystycznego wyglądu jest elewacja, która często wymaga odnowienia, aby mogła zachować piękny wygląd. Odnowienie elewacji starego domu to nie tylko kwestia estetyki, ale również sztuka zachowania dziedzictwa architektonicznego. Istnieją różne metody odnowienia elewacji starego domu. Zazwyczaj jest to zadanie dość trudne, wymagające odpowiedniej wiedzy i narzędzi, pozwalających dopasować odpowiedni sposób do rodzaju elewacji.

  Dlaczego i kiedy warto wykonać renowację elewacji domu?

  Elewacja budynku pełni nie tylko rolę estetyczną, ale też stanowi warstwę ochronną ścian. Należy więc zadbać, aby ten element był zawsze w dobrym stanie. Na odnowę elewacji decydują się właściciele budynku w przypadku:

  • zawilgocenia ścian;
  • odpadającego tynku cienkowarstwowego;
  • pojawienia się glonów lub pleśni na elewacji;
  • poważnych zabrudzeń na elewacji budynku.
  stary dom

  Jak odświeżyć elewację starego domu?

  Metoda renowacji elewacji powinna być starannie dobrana i dostosowana do rodzaju elewacji. Warto to zadanie zlecić specjalistom, którzy znają właściwości odpowiednich materiałów i wiedzą, jaka metoda odnowy będzie w danym przypadku najlepsza.

  Diagnoza i planowanie

  Pierwszym krokiem do odnowy elewacji w starym budynku powinno być zdiagnozowanie stanu elewacji. Należy sprawdzić, jakie uszkodzenia i ubytki występują na materiale i dokładnie zaplanować metody ich uzupełnienia. Istotne jest sprawdzenie stanu tynku. Warto zwrócić uwagę, czy na tynku nie występują wybrzuszenia, które mogą świadczyć o postępującej wilgoci oraz na pionowe lub ukośne pęknięcia, będące oznaką błędów konstrukcyjnych budynku.

  Odświeżanie elewacji starego domu

  Odnawianie elewacji w starym domu może być wykonane na różne sposoby. Wiele zależy od tego, czy konieczny jest remont całej elewacji, czy tylko fragmentu. W niektórych przypadkach wystarczy zastosowanie odpowiednich detergentów czyszczących oraz farby elewacyjnej o dostosowanej przepuszczalności, aby uzyskać zadowalające efekty. Czasem zdarza się, że tynk jest w złej kondycji ze względu na wilgoć i wtedy konieczne będzie pozbycie się przyczyny powstawania wilgoci, np. wykorzystania preparatów na pleśń i grzyby.  Jeśli elewacja jest mocno uszkodzona, cały proces jest bardziej skomplikowany i wymaga profesjonalnej wiedzy oraz narzędzi, dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalistom. Po wykonaniu działań odnawiających warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu elewacji preparatami chroniącymi przed wilgocią i zabrudzeniami.

  Podsumowanie

  Odnawianie elewacji starego domu to wyjątkowa szansa na przywrócenie mu dawnej świetności i zachowanie dziedzictwa architektonicznego dla przyszłych pokoleń. Wymaga to staranności, wiedzy i umiejętności, aby harmonijnie połączyć zachowanie autentyczności z nowoczesnymi technikami. W rezultacie odnowiona elewacja stanie się wizytówką domu, która nie tylko zachwyci estetyką, ale też zwiększy bezpieczeństwo dla konstrukcji budynku, pozwalając domownikom cieszyć się komfortem prywatnych czterech ścian przez następne lata.

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Renowacja klinkieru – renowacja ścian z klinkieru

  Ekipa Marmor-Glanz oferuje dokładną, precyzyjną oraz równomierną renowację ścian z klinkieru oparte na najnowocześniejszej technologii.

  Renowacja lastryko

  Renowacja lastryko Lastryko to jeden z reliktów PRL, który zachował się w wielu biurach oraz […]

  Mycie piaskowca

  Mycie piaskowca Jedne kamienie charakteryzują się dużą gęstością i trwałością, inne natomiast choć nadal są […]

  Impregnacja kamienia

  Jak zabezpieczać oraz pielęgnować kamienne elementy, żeby cieszyć się ich pięknem przez długie lata? Polecamy […]