Marmor Glanz Polska - Logoe

Zobacz naszą ofertę

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępnę są w Polityce prywatmności.

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

O kamieniu naturalnym w ogólności 

Podłogi z kamienia naturalnego, zwłaszcza marmuru i granitu posiadają wiele zalet, oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych są niezwykle funkcjonalne, warunkiem jednak jest ich właściwa pielęgnacja.

Kamień jest ozdobą wyjątkową, finezyjnie uformowaną przez samą naturę. Dzięki jej bogactwu możemy cieszyć się najbardziej oryginalnymi kamieniami, z których każdy ma swój niepowtarzalny, rysunek, barwę i charakter. Marmury wypełniają wnętrza siłą i stylową nonszalancją, granity dają wrażenie szlachetnej surowości, ciepłe piaskowce i aksamitne trawertyny wyciszają, a bajeczne, półprzezroczyste onyksy dodają magicznej aury.

Niestety codzienne użytkowanie, nieprawidłowa pielęgnacja, nieprzewidziane zdarzenia sprawiają, że piękny kamień po pewnym czasie staje się matowy, porysowany, bez połysku i poplamiony. Sprawcami tego są: piasek, kamienie, zabrudzenia oraz różnego rodzaju substancje płynne, z którymi na co dzień styka się kamień.

Marmury

W tym miejscu warto wspomnieć o szlachetnym marmurze. Marmur jest kamieniem wapiennym. Wapień posiada właściwości rozpuszczania i niestety ulega negatywnym działaniom kwasów. W gospodarstwie domowym używa się wielu produktów czyszczących zawierających kwasy, nie bez znaczenia na wygląd kamienia pozostają także środki spożywcza zawierające kwasy tj. soki owocowe, wino i ocet. Wszystkie te produkty wpływają negatywnie na marmur i niszczą jego powierzchnię. Marmur jest też kamieniem porowatym, a te o wiele bardziej narażone są na niebezpieczeństwo zabrudzenia. Płyny i brud mogą wnikać głęboko w powierzchnię a ich usunięcie może okazać się trudnym zadaniem.

Ponad wszystkie te cechy, marmur ma także porównywalnie niewielką twardość. Powoduje to niską odporności na ścieranie w porównaniu z innymi kamieniami naturalnymi. Z tego powodu, na jego powierzchni szybko powstają zadrapania, powierzchnia się ściera i staje matowa.

Istnieją dwie możliwości rozwiązania wyżej opisanych problemów:

  • zdjęcie startej podłogi z kamienia naturalnego i zastąpienie jej nową.

Wady: metoda ta związania jest z długotrwałym wyłączeniem powierzchni z użytkowania, brudem, hałasem i wysokimi kosztami.

  • renowacja i uszlachetnienie istniejącej podłogi systemem Lotus ® m.in w procesie diamentowego szlifowania na mokro

Wady: brak

Dzięki Marmor - Glanz i systemowi Lotus ® możecie Państwo przez długie lata cieszyć się urokiem kamienia naturalnego.