Graffiti - Czyszczenie Kamienia Naturalnego

Ochrona przed dewastacją

 

Marmor Glanz oferuje profesjonalne rozwiązanie!

Graffiti oraz prowokujące slogany na budynkach użyteczności publicznej, pomnikach, fasadach domów i wielu innych miejscach stały się kosztownym problemem na dużą skalę. Gdy są nielegalne i ingerują w przestrzeń stanowią akt wandalizmu oddziałując negatywnie na wizerunek miast.

Nowoczesne farby w aerozolu są produkowane na bazie wysokiej jakości komponentów i dlatego trudno je usunąć. Tradycyjne środki stosowane podczas usuwania tych farb wymagają nakładu czasu i cierpliwości a także okazują się być nie do końca skuteczne. W celu usunięcia szkód spowodowanych graffiti stosowano do tej pory przeważnie agresywne i szkodliwe dla zdrowia rozpuszczalniki.

Odkąd obowiązują nowe regulacje prawne dotyczące ochrony środowiska we wszystkich państwach członkowskich UE, stosowane do tej pory środki do usuwania graffiti jak np. chlorek metylu, bejce, kwasy, rozcieńczalniki nitro są niedopuszczalne.

Za pomocą palety produktów stworzonych dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, z poszanowaniem regulacji dotyczących ochrony środowiska Marmor - Glanz jest w stanie usunąć nawet najcięższe zabrudzenia oraz zapewnić ochronę przed nowymi nielegalnymi malunkami.

Czyścimy delikatnie poprzez piaskowanie metodą JOS oraz metodą Rotec.


Co można usunąć:

  • farby dyspersyjne, farby lateksowe, lakiery olejowe, powłoki elasto, lakiery akrylowo - żywiczne, glazura, lakiery akrylowe (lakiery w aerozolu), malunki graffiti, powłoki bitumiczne, substancje oleiste i inne,
  • sedymentacje sadzy, sedymentacje oleju i tłuszczu, mikroorganizmy (pokrywy roślinne) i inne,
  • porosty, mchy, algi, pleśnie i inne.

 

 

×

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste

Zostaw nam kontakt do siebie.
Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępnę są na stronie kontaktowej.