Oprócz stałej dbałości o detale, dodatkowo musieliśmy zachować osiemnasto i dziewiętnastowieczny klimat zdobień w nienaruszonym stanie. Sporą trudnością prac renowacji kamienia był fakt, że Zamku Hotelu Bensberg powstawał w bardzo długim okresie zmieniających się trendów i mód architektonicznych. Wykonawcy pierwotnie używali marmuru Crema Marfil oraz Veneziano. Niektóre wykończenia oparto na marmurze bardzo popularnym w początkach XX wieku, Breccia Sarda i Perlato Olimpo.

Powierzono nam bardzo odpowiedzialne zadanie polegające na usunięciu nierówności i fleków w zabytkowym, pieczołowicie odrestaurowanym Zamku Hotelu Bensberg.

Długi czas Zamek pełnił rolę szkoły kadetów, szpitala, ale również szkoły z internatem i centrum dla uchodźców. Dopiero od 1997 roku ogromnym nakładem pracy udało się obecnemu właścicielowi obiektu przekształcić go w luksusowy, międzynarodowej klasy hotel. Do czyszczenia kamienia użyliśmy metody planetarnego szlifowania na mokro. Pozwoliło nam to skrócić czas wykonania prac. Przy tak dużym obiekcie i znacznej ilości czynności naprawczych wystarczające było skierowanie jedynie czterech naszych specjalistów – co znacznie obniżyło koszty operacji. Dodatkowo, doskonały efekt prac zawdzięczamy użyciu środków nanotechnologicznych systemu Lotus L2/L4. Cieszymy się, że chociaż w niewielkim stopniu mogliśmy brać udział w odrestaurowaniu i naprawie tak niesamowitej budowli jaką jest Zamek Bensberg.

Renowacja powierzchni kamienia naturalnego 420 m² w mokrym procesie szlifowania diamentowego, w tym impregnacja. Czyszczenie Fasad

Impregnacja Czyszczenie Kamienia Naturalnego 14

Impregnacja Czyszczenie Kamienia Naturalnego 13

Impregnacja Czyszczenie Kamienia Naturalnego 12

Impregnacja Czyszczenie Kamienia Naturalnego 11

Impregnacja Czyszczenie Kamienia Naturalnego 10

Impregnacja Czyszczenie Kamienia Naturalnego 9

Impregnacja Czyszczenie Kamienia Naturalnego 8

Impregnacja Czyszczenie Kamienia Naturalnego 7

Impregnacja Czyszczenie Kamienia Naturalnego 5

Impregnacja Czyszczenie Kamienia Naturalnego 4

Impregnacja Czyszczenie Kamienia Naturalnego 3

Impregnacja Czyszczenie Kamienia Naturalnego 2

Impregnacja Czyszczenie Kamienia Naturalnego 1