Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.
Marmor Glanz Polska - Logoe

Czyszczenie kamienia na całej fasadzie w Muzeum w Taszkiencie, Uzbekistan

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
*zgoda wymagana
Renowację Taszkienckiego Muzeum Historii oparliśmy na metodzie głębokiej penetracji parowej w dobranym ciśnieniu, z użyciem metod pomocniczych, między innymi syntetycznych narzędzi głęboko penetrujących. Tak, aby uzyskać czystą i gładką powierzchnię docelową. Wspaniały rezultat pracy w dużej mierze, nie licząc doświadczenia naszych pracowników, zawdzięczamy końcowemu użyciu żywic poliestrowych oraz preparatów wykonanych w nanotechnologii MGB Lotus L2/L4.
 Taszkienckie Muzeum Historii, w czasach socjalizmu pełniło rolę Muzeum Lenina. Monumentalny gmach wykonany z przepięknego białego marmuru, z kontrastującą naturą Nero Impala. Królewskie sale i korytarze obecnego Muzeum majestatycznie zdobione kamieniami Rojo Alicante, Botticiono, Bianco Sivec, Rosso Siena. Piękno i przepych podkreślające potęgę dawnych budowniczych. Dzięki naszemu doświadczeniu powierzono nam wykonanie skomplikowanej operacji oczyszczenia, odnowienia i zabezpieczenia kamieni naturalnych.

Przez prawie miesiąc ekipa 20 specjalistów z Marmor Glanz wykonała powierzone zadania. Oczyściliśmy kamień na całej fasadzie ogromnego budynku. Wykonaliśmy wypełnienia ubytków ale również musieliśmy podmienić niektóre zerodowane kamienie oraz dorobić kilka brakujących detali kamiennych. Ta praca to egzamin dla każdego prawdziwego kamieniarza. Sami Państwo mogą sprawdzić - zdaliśmy!

Muzeum Historii w Taszkiencie jest doskonałym przykładem na niezawodność połączenia doświadczenia ekipy Marmor Glanz z najnowszą technologią chemiczną w dziedzinie pielęgnacji kamienia naturalnego. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem i powierzenia nam nowych, trudnych wyzwań związanych z renowacją kamienia naturalnego. Rekomendujemy również wykorzystywanie preparatów MGB Lotus L2/L4 do codziennego, cyklicznego zabezpieczania i pielęgnacji kamienia.

Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu.Skontaktuj się z nami!

Uroczysko Siedmiu Stawów

Uroczysko Siedmiu Stawów

Naszym celem była czysta, wolna od plam powierzchnia oraz dyskrecja i takie zabezpieczenie miejsca naszej...

Hotel Monopol***** we Wrocławiu

Hotel Monopol***** we Wrocławiu

Naszym celem był czysty, wolny od osadu marmur i ponownie luksusowo prezentująca się czarna...

Zamek Hotel Bensberg

Zamek Hotel Bensberg

Powierzono nam bardzo odpowiedzialne zadanie polegające na usunięciu nierówności i fleków w...

Muzeum w Taszkiencie, Uzbekistan - Fasady

Muzeum w Taszkiencie, Uzbekistan - Fasady

Renowację Taszkienckiego Muzeum Historii oparliśmy na metodzie głębokiej penetracji parowej w...