Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.
Marmor Glanz Polska - Logoe

Renowacja powierzchni kamienia naturalnego w mokrym procesie szlifowania diamentowego w Zamku Hotelu Bensberg

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępnę są w Polityce prywatmności.
Oprócz stałej dbałości o detale, dodatkowo musieliśmy zachować osiemnasto i dziewiętnastowieczny klimat zdobień w nienaruszonym stanie. Sporą trudnością prac renowacji kamienia był fakt, że Zamku Hotelu Bensberg powstawał w bardzo długim okresie zmieniających się trendów i mód architektonicznych. Wykonawcy pierwotnie używali marmuru Crema Marfil oraz Veneziano. Niektóre wykończenia oparto na marmurze bardzo popularnym w początkach XX wieku, Breccia Sarda i Perlato Olimpo.

Powierzono nam bardzo odpowiedzialne zadanie polegające na usunięciu nierówności i fleków w zabytkowym, pieczołowicie odrestaurowanym Zamku Hotelu Bensberg.

Długi czas Zamek pełnił rolę szkoły kadetów, szpitala, ale również szkoły z internatem i centrum dla uchodźców. Dopiero od 1997 roku ogromnym nakładem pracy udało się obecnemu właścicielowi obiektu przekształcić go w luksusowy, międzynarodowej klasy hotel. Do czyszczenia kamienia użyliśmy metody planetarnego szlifowania na mokro. Pozwoliło nam to skrócić czas wykonania prac. Przy tak dużym obiekcie i znacznej ilości czynności naprawczych wystarczające było skierowanie jedynie czterech naszych specjalistów – co znacznie obniżyło koszty operacji. Dodatkowo, doskonały efekt prac zawdzięczamy użyciu środków nanotechnologicznych systemu Lotus L2/L4. Cieszymy się, że chociaż w niewielkim stopniu mogliśmy brać udział w odrestaurowaniu i naprawie tak niesamowitej budowli jaką jest Zamek Bensberg.

Renowacja powierzchni kamienia naturalnego 420 m² w mokrym procesie szlifowania diamentowego, w tym impregnacja. Czyszczenie Fasad

Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu.Skontaktuj się z nami!

Zamek Hotel Bensberg

Zamek Hotel Bensberg

Powierzono nam bardzo odpowiedzialne zadanie polegające na usunięciu nierówności i fleków w...

Uroczysko Siedmiu Stawów

Uroczysko Siedmiu Stawów

Naszym celem była czysta, wolna od plam powierzchnia oraz dyskrecja i takie zabezpieczenie miejsca naszej...

Hotel Monopol***** we Wrocławiu

Hotel Monopol***** we Wrocławiu

Naszym celem był czysty, wolny od osadu marmur i ponownie luksusowo prezentująca się czarna...

Muzeum w Taszkiencie, Uzbekistan - Fasady

Muzeum w Taszkiencie, Uzbekistan - Fasady

Renowację Taszkienckiego Muzeum Historii oparliśmy na metodzie głębokiej penetracji parowej w...