Renowacja Elewacji Budynku | Renowacja Elewacji z Kamienia
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

RENOWACJA I IMPREGNACJA ELEWACJI Z KAMIENIA (GRANITU, MARMURU, PIASKOWCA ITP.) LUB KLINKIERU

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.




    *zgoda wymagana

    Ekipa Marmor-Glanz oferuje precyzyjną renowację elewacji z kamienia wraz z impregnacją zabezpieczającą przed wsiąkaniem wody.

    Renowacja elewacji z kamienia

    Nawet najlepsza i najtrwalsza elewacja z czasem ulega zabrudzeniu. Powłoka, która chroni dom przed czynnikami atmosferycznymi właśnie przez nie najczęściej się brudzi. Nasz zespół Marmor-Glanz oferuje precyzyjną renowację elewacji z kamienia oraz impregnację, która zabezpiecza ją przed wsiąkaniem wody.

    Wykonując impregnację kamienia zawsze dobieramy odpowiedni środek do impregnacji umożliwiając materiałowi nie tylko właściwe zabezpieczenie, ale też i gwarantując odpowiednią przepuszczalność powietrza.

    Renowacja elewacji budynku – po co ją wykonywać?

    Elewacja pełni podstawowe dwie funkcje:

    • jest warstwą ochronną ścian,
    • stanowi ozdobę budynku.

    Do najpopularniejszych materiałów z jakich się ją wykonuje zalicza się tradycyjnie drewno, tynk elewacyjny, płyty klinkierowe lub płyty kamienne. Każdy z tych surowców ma nieco inne właściwości i inaczej reaguje na warunki atmosferyczne, dlatego też ich renowację należy przeprowadzać w inny sposób.

    Elewację wykonuje się również na wiele sposobów, które różnią się przede wszystkim czasem oraz kosztem wykonania. Najważniejszy jest jednakże efekt końcowy, który ma być nie tylko trwały i odporny na warunki atmosferyczne, ale przede wszystkim estetyczny, bowiem elewacja jest ozdobą budynku.

    Materiał, jak i sposób wykonania elewacji, powinien być też uwarunkowany położeniem geograficznym oraz warunkami atmosferycznymi. W Polsce budynki narażone są zarówno na ulewne deszcze, silne wiatry, mróz, jak i palące słońce, muszą zatem być wytrzymałe, ale nawet najtrwalszy kamień z czasem ulega degradacji, dlatego też konieczna jest renowacja elewacji budynku.

    Renowacja elewacji budynku – jak wygląda?

    Dużą popularnością w polskich warunkach atmosferycznych cieszą się płyty kamienne wykonane z piaskowca, granitu, onyksu czy trawertynu oraz płyty klinkierowe. Oba materiały charakteryzują się nie tylko trwałością, ale też i szerokim wachlarzem kolorystycznym – nic zatem dziwnego, że są bardzo popularną ozdobą ścian zewnętrznych.

    Renowacja elewacji budynku w tym wypadku odbywa się za pomocą pary wodnej o bardzo wysokiej temperaturze z domieszką detergentów dedykowanych do konkretnego rodzaju kamienia, dzięki czemu nie dochodzi do jego uszkodzenia.

    Warto pamiętać, że zabrudzenia na elewacji to najczęściej mech, glony oraz inne osady, które powstają na skutek opadów i są całkowicie naturalnym zjawiskiem. Dlatego też do renowacji elewacji stosujemy jedynie biodegradowalne detergenty dbając o środowisko.

    Biorąc pod uwagę strefę klimatyczną, nasiąkanie elewacji zewnętrznych nie jest niczym niespodziewanym. Jednakże woda, która nie odparowuje wystarczająco szybko tworzy zabrudzenia. Od strony północnej czy w zacienionych zakamarkach może to prowadzić do porośnięcia elewacji mchem. Aby renowacja elewacji budynku dawała 100% efekt, miejsca te po oczyszczeniu impregnujemy specjalnymi środkami, które zabezpieczają przed wsiąkaniem wody i ułatwiają czyszczenie w przyszłości.

    Pytania i odpowiedzi dotyczące zabezpieczenia elewacji

    • Jak zabezpieczyć elewację?

      Podstawa to impregnacja. Impregnaty to środki chroniące kamień przed wilgocią, zanieczyszczeniami lub niewielkimi plamami. Zabezpieczają one powierzchnię przed wchłanianiem wody lub innych substancji, które mogą niekorzystnie wpłynąć na strukturę materiału. Wyróżniamy dedykowane środki do impregnacji granitu, marmuru, piaskowca lub cegły.

    • Jakie mamy kategorie impregnatów?

      Występują trzy podstawowe kategorie:
      - zabezpieczające przed wodą (wykorzystywane na zewnątrz, np. na elewacjach budynków)
      - chroniące przed plamami w tym przed graffiti
      - wzmacniające kolor, chętnie wykorzystywane w przypadku kamieni czarnych lub w dowolnym kolorze, powodując efekt tzw. mokrego kamienia

    • Jakiej firmy wybrać impregnat?

      Impregnaty do kamienia można zakupić w sklepach, popularnych marketach lub firmach kamieniarskich. Lepiej jednak nie robić tego na własną rękę - najlepiej zasięgnąć rady specjalisty doświadczonego w pracy z kamieniem.

    Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

    Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

    Polerowanie kamienia

    Polerowanie kamienia Idealnie gładki kamień to marzenie każdego właściciela kamiennej posadzki. Ten naturalny materiał to […]

    Renowacja lastryko

    Renowacja lastryko Lastryko to jeden z reliktów PRL, który zachował się w wielu biurach oraz […]

    Krystalizacja marmuru

    Efekt krystalizacji jest długotrwały i wzmacnia strukturę kamienia, która staje się twarda i odporna na […]

    Uzupełnianie ubytków – naprawa powierzchni kamiennych

    Jeśli kamień jest długotrwale użytkowany lub niewłaściwie zakonserwowany – niszczeje i jego fragmenty ulegają wykruszeniu.