Renowacja elewacji z kamienia - Marmor Glanz
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

RENOWACJA I IMPREGNACJA ELEWACJI Z KAMIENIA (GRANITU, MARMURU, PIASKOWCA ITP.) LUB KLINKIERU

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Ekipa Marmor-Glanz oferuje precyzyjną renowację elewacji z kamienia wraz z impregnacją zabezpieczającą przed wsiąkaniem wody.

  Ekipa Marmor-Glanz wykonując impregnację kamienia zawsze dobiera odpowiedni środek do impregnacji, uniemożliwiając materiałowi zabezpieczenie i odpowiednią przepuszczalność powietrza.

  Elewację można wykonać na wiele sposobów, które różnią nakładem pracy i kosztami. Ważne, by uzyskać pożądany efekt estetyczny, ze szczególnym uwzględnieniem trwałości i odporności na trudne warunki atmosferyczne (w naszej strefie klimatycznej występują deszcz, mróz oraz również wysokie temperatury – cały wachlarz zmienności).

  Elewacja pełni podstawowe dwie funkcje:

  • jest warstwą ochronną ścian,
  • stanowi ozdobę budynku.

  Najpopularniejsze materiały elewacyjne to: drewno, tynk elewacyjny oraz płyty klinkierowe lub kamienne.

  Płyty kamienne (piaskowiec, granit, onyks i trawertyn) oraz klinkier, ze względu na swoją trwałość i szeroki wybór kolorystyczny, są bardzo popularnym materiałem używanym do zdobienia i ochrony elewacji zewnętrznych. Czyści się je z użyciem pary lub wody o bardzo wysokiej temperaturze, często z domieszką odpowiednio dobranych detergentów. Ponieważ najczęściej występujące zabrudzenia to mech, glony i osady powstałe wskutek opadów – do ich czyszczenia stosujemy jedynie biodegradowalne detergenty.

  Dbamy o kamień w sposób ekologiczny.

  Elewacje zewnętrzne mogą nasiąkać – wtedy wnika w nie woda tworząc zabrudzenia, szczególnie niebezpieczne jest to w miejscach zacienionych, gdzie elewacja porasta mchem. Po oczyszczaniu tego typu miejsc - impregnujemy kamień i cegłę środkami zabezpieczającymi przed wsiąkaniem wody i zabrudzeniami (w przyszłości znacznie ułatwi utrzymanie elewacji w czystości).

  Pytania i odpowiedzi dotyczące zabezpieczenia elewacji

  • Jak zabezpieczyć elewację?

   Podstawa to impregnacja. Impregnaty to środki chroniące kamień przed wilgocią, zanieczyszczeniami lub niewielkimi plamami. Zabezpieczają one powierzchnię przed wchłanianiem wody lub innych substancji, które mogą niekorzystnie wpłynąć na strukturę materiału. Wyróżniamy dedykowane środki do impregnacji granitu, marmuru, piaskowca lub cegły.

  • Jakie mamy kategorie impregnatów?

   Występują trzy podstawowe kategorie:
   - zabezpieczające przed wodą (wykorzystywane na zewnątrz, np. na elewacjach budynków)
   - chroniące przed plamami w tym przed graffiti
   - wzmacniające kolor, chętnie wykorzystywane w przypadku kamieni czarnych lub w dowolnym kolorze, powodując efekt tzw. mokrego kamienia

  • Jakiej firmy wybrać impregnat?

   Impregnaty do kamienia można zakupić w sklepach, popularnych marketach lub firmach kamieniarskich. Lepiej jednak nie robić tego na własną rękę - najlepiej zasięgnąć rady specjalisty doświadczonego w pracy z kamieniem.

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Renowacja cegły – równomierna renowacja ścian z cegły

  Ekipa Marmor-Glanz oferuje dokładną, precyzyjną oraz równomierną renowację ścian z cegły (kościoły, budynki fabryczne lub […]

  Szlif diamentami posadzek kamiennych

  Technikę tę wykorzystuje się głównie renowacji, np. posadzek kamiennych i elementów, które wskutek działania czasu […]

  Mycie piaskowca – bez naruszania struktury kamienia

  Mycie piaskowca – Piaskowiec poddany działaniom warunków atmosferycznych – łatwo pokrywa się odbarwiającym nalotem, kurzem […]