Impregnacja kamienia naturalnego - Marmor Glanz
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

RENOWACJA KAMIENIA NATURALNEGO, LASTRYKA ORAZ KAMIENIA SZTUCZNEGO SYSTEMEM LOTUS®

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Jak zabezpieczać oraz pielęgnować kamienne elementy, żeby cieszyć się ich pięknem przez długie lata?

  Polecamy przeprowadzenie impregnacji gwarantującą pełną ochronę powierzchni. W ten sposób chronimy kamień przed działaniem substancji mogących go uszkodzić: wody, kawy, herbaty, soków warzywnych i owocowych (ze względu na zawartość kwasów). Nowoczesne środki impregnujące, oparte na nanotechnologii pozwalają na dogłębne i trwałe zabezpieczenie kamienia naturalnego przed destrukcyjnym działaniem czynników atmosferycznych, substancji barwiących, wilgoci i brudu.

  Impregnacja kamienia naturalnego

  Profesjonalizm i doświadczenie ekipy gwarantują czystość i dokładność na najwyższym poziomie.

  Nowoczesne środki impregnujące, oparte na nanotechnologii pozwalają na dogłębne i trwałe zabezpieczenie kamienia naturalnego przed destrukcyjnym działaniem czynników atmosferycznych, substancji barwiących, wilgoci i brudu.

  Oferta Marmor-Glanz obejmuje profesjonalne usługi impregnacji kamienia naturalnego:

  • impregnacja marmuru
  • impregnacja granitu
  • impregnacja cegły
  • impregnacja klinkieru
  • impregnacja trawertynu
  • impregnacja elewacji zewnętrznych
  • i wiele innych.
  Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja w dużym stopniu wpływają na odporność kamiennych powierzchni.

  Impregnacja kamienia daje możliwość cieszenia się jego wyjątkowym wyglądem przez wiele lat. Profesjonalizm i doświadczenie ekipy Marmor-Glanz gwarantują usługi na najwyższym poziomie.

  Niezależnie od tego budujemy nowy dom czy go remontujemy - impregnacja kamienia jest ostatnim i najważniejszym krokiem zapewniającym wieloletnią trwałość układanego kamienia. Inwestorzy i właścicieli nieruchomości powinni wiedzieć, że konserwacja kamienia jest jedną z podstawowych czynności przedłużających trwałość i zapewniających mu piękny wygląd przez cały okres użytkowania. Źle pielęgnowany lub nie zaimpregnowany naturalny kamień może szybko stracić swój urok.

  Jakie wybrać impregnaty do kamienia?

  To zależy od rodzaju i zastosowania kamienia naturalnego - czy stosujemy go we wnętrzu czy na zewnętrznej elewacji lub tarasie bądź w ogrodzie. Kamień może chłonąć wilgoć, mieć naturalnie chropowatą powierzchnię, do której łatwiej przyczepia się kurz i brud – impregnacja temu zapobiega. W ofercie Marmor-Glanz znajdują się również impregnaty o właściwości antypoślizgowej.

  Profesjonalizm i doświadczenie ekipy Marmor-Glanz gwarantują czystość i dokładność na najwyższym poziomie.

  Impregnacja marmuru

  Impregnacja marmuru to stosunkowo łatwa czynność – możemy skorzystać z impregnatów zarówno nabłyszczających, bezbarwnych, jak i wzmacniających kolor. Przed impregnacją powierzchnia kamienia powinna być sucha i oczyszczona, wykonujemy ją równomiernie w jednym kierunku.

  Impregnacji marmuru należy dokonać niezwłocznie po ułożeniu lub oczyszczeniu powierzchni już ułożonej i oczyszczanej (poddawanej renowacji). W przypadku marmuru – polecamy impregnację raz w roku, z użyciem odpowiednich preparatów. Dzięki impregnacji – można bez problemu pielęgnować i czyścić marmur, jego powierzchnia staje łatwa do umycia. Mamy gwarancję, ze wszelkie możliwe zabrudzenia (np. pochodzące z żywności) nie odbarwią kamienia.

  Polecamy specjalistów z Marmor-Glanz, którzy pomogą dobrać odpowiedni preparat i pozwolą cieszyć się pięknem marmuru przez długie lata, w przypadku posadzek – gwarantując również ich antypoślizgowość.

  Impregnacja granitu

  Aby uniknąć plam (działanie soków, tłuszczu, wina) wnikających w strukturę kamienia – warto zaimpregnować granit. Dzięki impregnacji granitu powstaje warstwa ochronna, przez którą nie przedostanie się żadna szkodliwa substancja – mycie powierzchni granitowej będzie łatwe i szybkie.

  Specjaliści z Marmor-Glanz dobiorą preparat impregnujący odpowiedni do powierzchni – ze względu na powierzchnię i zastosowanie (inne właściwości ma impregnat do blatów kuchennych, ponieważ może mieć kontakt z żywnością, inne ten, który ma zabezpieczyć schody lub posadzki – musi być trwały i o właściwościach antypoślizgowych).

  Polecamy impregnację granitu powłoką hydrfobową, dzięki której woda szybciej spływa z kamienia i wilgoć nie wniknie do jego wnętrza.

  Impregnacja piaskowca i wapienia

  Piaskowce i wapienie są najczęściej stosowanymi kamieniami naturalnymi na elewacjach i ogrodzeniach. Rekomendujemy ochronę i impregnację tych materiałów ze względu na oddziaływanie czynników atmosferycznych, takich jak mróz czy intensywne opady.

  Piaskowiec, ze względu na swoją strukturę i nasiąkliwość, jest szczególnie podatny na wnikanie zanieczyszczeń w głąb powierzchni. Szczególnie trudne do wywabienia są oleje i soki lub wino.

  Pamiętajmy, że aby przeprowadzić impregnację piaskowca lub wapienia – ich powierzchnia musi być czysta i sucha. Jeśli nie jest to możliwe – przeprowadźmy najpierw renowację.

  Impregnacja cegły / klinkieru

  Klinkier, ze względu na swoją trwałość i szeroki wybór kolorystyczny, jest bardzo popularnym materiałem używanym do zdobienia i ochrony elewacji zewnętrznych lub posadzek. Cegła klinkierowa to materiał naturalnego pochodzenia o szczególnych właściwościach - jest odporna na działanie mrozu oraz czynników atmosferycznych. Może jednak stracić walory estetyczne, jeśli nie zostanie odpowiednio zaimpregnowana.

  Klinkier charakteryzuje się wysoką nasiąkliwością, co oznacza, iż w cegłę z łatwością wsiąka woda tworząc zabrudzenia. Często w miejscach zacienionych elewacja porasta mchem. Zadaniem środków impregnujących klinkier jest zabezpieczenie cegły przed wsiąkaniem wody i zabrudzeniami (w przyszłości znacznie ułatwi utrzymanie elewacji w czystości).

  Ekipa Marmor-Glanz wykonując impregnację klinkieru dobierze odpowiedni środek do impregnacji, uniemożliwiającej cegle odpowiednia przepuszczalność powietrza.

  Pytania i odpowiedzi dotyczące impregnacji kamienia

  • Jakie są środki do impregnacji kamienia?

   Wiele osób boryka się z problemem, jak dbać o kamień naturalny: granit, marmur, piaskowiec, onyks lub trawertyn. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, aby przez długi czas cieszyć się pięknem kamienia. Podstawa to impregnacja.

  • Co to są impregnaty?

   To środki chroniące kamień przed wilgocią, zanieczyszczeniami lub niewielkimi plamami. Zabezpieczają one powierzchnię przed wchłanianiem wody lub innych substancji, które mogą niekorzystnie wpłynąć na strukturę materiału. Wyróżniamy dedykowane środki do impregnacji granitu, marmuru, piaskowca lub cegły.

  • Jakie mamy kategorie impregnatów?

   Występują trzy podstawowe kategorie: - zabezpieczające przed wodą (wykorzystywane na zewnątrz, np. na tarasach, balkonach czy elewacjach budynków) - chroniące przed plamami – np. od kawy czy herbaty (najczęściej wykorzystywane w przypadku blatów kuchennych lub łazienkowych) - wzmacniające kolor, chętnie wykorzystywane w przypadku kamieni czarnych lub w dowolnym kolorze, powodując efekt tzw. mokrego kamienia

  • Jakiej firmy wybrać impregnat?

   Impregnaty do kamienia można zakupić w sklepach, popularnych marketach lub firmach kamieniarskich. Lepiej jednak nie robić tego na własną rękę - najlepiej zasięgnąć rady specjalisty doświadczonego w pracy z kamieniem.

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Czyszczenie granitu

  Czyszczenie granitu Granit cieszy się ogromną popularnością – trudno się temu dziwić, gdyż jest to […]

  Impregnacja kamienia

  Jak zabezpieczać oraz pielęgnować kamienne elementy, żeby cieszyć się ich pięknem przez długie lata? Polecamy […]

  Renowacja lastryko

  Renowacja lastryko Lastryko to jeden z reliktów PRL, który zachował się w wielu biurach oraz […]