Impregnacja Marmuru | Czyszczenie Marmuru Warszawa
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

ABY UNIKNĄĆ ZADRAPAŃ I ZNISZCZEŃ – WARTO MARMUROWĄ POWIERZCHNIĘ PODDAĆ IMPREGNACJI,

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Marmurowe podłogi i blaty to materiały pochodzenia naturalnego, które wyglądają olśniewająco. Dobrze pielęgnowane – posłużą przez wiele lat.

  Pielęgnacja marmuru

  Marmurowe podłogi i blaty cieszą się ogromną popularnością, gdyż są to materiały pochodzenia naturalnego, które wyglądają olśniewająco. Dobrze pielęgnowane – posłużą przez wiele lat, a nawet wielu pokoleniom.

  Jak każdy materiał naturalny, również i marmur nadaje pomieszczeniom wyjątkowego charakteru wprowadzając odrobinę blasku i luksusu, szczególnie w łazience do której jest chętnie wybierany. Aby jednak faktycznie cieszył swoim nienagannym wyglądem należy go we właściwy sposób czyścić i pielęgnować, a zabieg ten wcale nie jest taki prosty.

  Jak właściwie przeprowadzać zabieg pielęgnacji marmuru?

  Pielęgnacja marmuru jest stosunkowo prosta, o ile jest ona gładka i nie występują na niej zabrudzenia, dlatego też należy dbać o nią regularnie. Aby uniknąć zadrapań oraz zniszczeń konieczna jest impregnacja marmuru, czyli nałożenie na niej właściwej warstwy ochronnej, która zapobiegnie osadzaniu się minerałów, jakie naturalnie występują w wodzie.

  Pielęgnacja marmuru – na co uważać?

  Marmur jest kamieniem szlachetnym, który charakteryzuje się dużą trwałością, ale niestety jest bardzo wrażliwy na działanie kwasów, dlatego też stosowanie go w kuchni związane jest z dużym ryzykiem trwałych zabrudzeń.

  Do najgorszych plam dla marmuru zalicza się:

  • soki z owoców, szczególnie cytrusów;
  • soki z kiszonek;
  • czerwone wino;
  • kawa;
  • silne detergenty.

  Plamy z tych produktów wnikają głęboko w kamień powodując tym samym korozję. W takim wypadku niezbędne jest profesjonalne czyszczenie marmuru, dzięki któremu będzie można wyrównać powierzchnię oraz pokryć ją ponownie impregnatem, który zapobiegnie dalszej korozji.

  Impregnacja marmuru

  Impregnowanie kamienia chroni go nie tylko przed zabrudzeniami, ale również szkodliwym działaniem wilgoci. Proces impregnacji najlepiej zlecić specjalistycznej firmie, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i z użyciem odpowiednich maszyn – zlecone prace wykona szybko i dokładnie. Impregnację marmuru wykonuje się odpowiednimi, przeznaczonymi do tego środkami. Powierzchnia, którą chcemy zabezpieczyć, powinna być wcześniej gruntownie oczyszczona, a impregnat należy nałożyć bardzo dokładnie i równomiernie.

  Czyszczenie marmuru – Warszawa

  Codzienna pielęgnacja marmuru jest prosta, jeśli pamiętamy o podstawowych zasadach:

  • po pierwsze - marmur nie powinien mieć styczności z kwasami,
  • po drugie - po zachlapaniu jakimkolwiek płynem trzeba go jak najszybciej wytrzeć i dokładnie osuszyć (wystarczy przetarcie czystą, miękką szmatką, np. z mikrofibry).

  Jeśli powstanie większe zabrudzenie – należy je usunąć z użyciem detergentów (jeśli nie jesteśmy pewni którego użyć – skorzystajmy z porady specjalisty). Zwykła soda oczyszczona połączona z ciepłą wodą w proporcji (3 łyżki sody na 250ml wody) to polecany i bezpieczny środek czyszczący.

  Warto też wiedzieć, czego nie stosować – na pewno środków wybielających zawierających chlor czyli wszelkiego rodzaju popularnych mleczek czyszczących dostępnych w sklepach z chemią gospodarczą (mogą zarysować i zmatowić powierzchnię marmurowego blatu).

  Gruntowne czyszczenie marmuru, szczególnie jeśli pojawiły się na nich plamy korozyjne zleć profesjonalnej firmie, która nie tylko przywróci dawny blask twoim blatom, ale przede wszystkim odpowiednio je zaimpregnuje by znów cieszyły swoim blaskiem przez kolejne lata.

  Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą szlifowania marmuru.

  Zapraszamy do Galerii - impregnacja marmuru

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Czyszczenie granitu

  Czyszczenie granitu Granit cieszy się ogromną popularnością – trudno się temu dziwić, gdyż jest to […]

  Mycie piaskowca

  Mycie piaskowca Jedne kamienie charakteryzują się dużą gęstością i trwałością, inne natomiast choć nadal są […]

  Renowacja lastryko

  Renowacja lastryko Lastryko to jeden z reliktów PRL, który zachował się w wielu biurach oraz […]