Impregnacja marmuru oraz jego pielęgnacja - Marmor Glanz
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

ABY UNIKNĄĆ ZADRAPAŃ I ZNISZCZEŃ – WARTO MARMUROWĄ POWIERZCHNIĘ PODDAĆ IMPREGNACJI,

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Marmurowe podłogi i blaty to materiały pochodzenia naturalnego, które wyglądają olśniewająco. Dobrze pielęgnowane – posłużą przez wiele lat.

  Marmurowe podłogi i blaty to materiały pochodzenia naturalnego, które wyglądają olśniewająco i nadają charakteru pomieszczeniu, zwłaszcza łazience, w której występują. Dobrze pielęgnowane – posłużą przez wiele lat.

  Pielęgnacja marmurowej powierzchni przebiega dużo łatwiej, jeśli nie ma na niej żadnych zabrudzeń, dlatego warto dbać o nią regularnie. Aby uniknąć zadrapań i zniszczeń – warto marmurową powierzchnię poddać impregnacji, czyli nałożyć warstwę ochronną.

  Marmur to szlachetny kamień, ale jest bardzo wrażliwy na działanie kwasów, np.

  • owocowych (szczególnie pochodzących z cytrusów),
  • czerwonego wina,
  • kawy
  • mocnych detergentów.

  Plamy na marmurowych powierzchniach często wnikają głęboko i powodują korozje.

  Dlatego tak ważna jest impregnacja marmuru - aby kamienne podłogi, blaty, okładziny itp. mogły nam służyć przez wiele lat i wyglądać doskonale.

  Impregnowanie kamienia chroni go nie tylko przed zabrudzeniami, ale również szkodliwym działaniem wilgoci. Proces impregnacji najlepiej zlecić specjalistycznej firmie, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i z użyciem odpowiednich maszyn – zlecone prace wykona szybko i dokładnie. Impregnację marmuru wykonuje się odpowiednimi, przeznaczonymi do tego środkami. Powierzchnia, którą chcemy zabezpieczyć, powinna być wcześniej gruntownie oczyszczona, a impregnat należy nałożyć bardzo dokładnie i równomiernie.

  Codzienna pielęgnacja marmuru jest prosta, jeśli pamiętamy o podstawowych zasadach.

  • Po pierwsze - marmur nie powinien mieć styczności z kwasami,
  • po drugie - po zachlapaniu jakimkolwiek płynem trzeba go jak najszybciej wytrzeć i dokładnie osuszyć (wystarczy przetarcie czystą, miękką szmatką, np. z mikrofibry).

  Jeśli powstanie większe zabrudzenie – należy je usunąć z użyciem detergentów (jeśli nie jesteśmy pewni którego użyć – skorzystajmy z porady specjalisty). Podobno zwykła soda oczyszczona połączona z ciepłą wodą w proporcji (3 łyżki sody na 250ml wody) to polecany i bezpieczny środek czyszczący.

  Warto też wiedzieć, czego nie stosować – na pewno środków wybielających zawierających chlor czyli wszelkiego rodzaju popularnych mleczek czyszczących dostępnych w sklepach z chemią gospodarczą (mogą zarysować i zmatowić powierzchnię marmurowego blatu).

  Zapraszamy do Galerii - impregnacja marmuru

   

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Renowacja kamienia naturalnego

  Dzięki Marmor – Glanz i systemowi Lotus® możecie Państwo niezmiennie cieszyć się urokiem kamienia naturalnego.

  Gres – Czyszczenie powierzchni gresowych

    Gres to płytki wypalane w temperaturze 1200oC, powstałe z mieszanki kwarcu i kaolinu. Z […]

  Renowacja piaskowca – usunięcie brudu oraz osadu

  Renowacja  piaskowca – Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na usunięcie brudu oraz osadu z […]