Czyszczenie Gresu | Czyszczenie Powierzchni Gresowych
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

GRANITOWE SCHODY TARASOWE – ZNISZCZONA POWIERZCHNIA, PLAMY I TRWAŁE ZABRUDZENIA. PO CZYSZCZENIU NASZEJ EKIPY – KAMIEŃ WYGLĄDA JAK NOWY!

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

   

  Czyszczenie gresu

  Gres to popularny rodzaj posadzki zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – ze względu na większą trwałość powoli wypiera z użycia klasyczną terakotę, choć jest jej bliskim kuzynem. Gres to bowiem nic innego, jak płytki wypalane w temperaturze 1200oC, powstałe z mieszanki kwarcu i kaolinu.

  Gres charakteryzuje się dużą twardością, jest też słabo ścieralny i trudno nasiąkliwy, powleczony jest również specjalnym szkliwem, które ułatwia jego czyszczenie. Z czasem jednak przyjmuje zanieczyszczenia, które z biegiem czasu stają bardzo uciążliwe do usunięcia.

  Profesjonalne czyszczenie gresu

  Marmor-Glanz przeprowadza profesjonalne i bardzo dokładne czyszczenie powierzchni gresowych za pomocą maszyn, starannie dobierając właściwy środek czyszczący. Chemia zastosowana do czyszczenia gresu zostaje rozprowadzona przy pomocy szorowarki jednotarczowej z nałożonym padem, o odpowiednio dobranej twardości.

  Właściwa konserwacja, czyli czyszczenie gresu to duże wyzwanie dla właścicieli budynków użyteczności publicznej, dlatego też oczyszczenie posadzek należy przeprowadzać okresowo – jest to nie tylko najskuteczniejsze, najbezpieczniejsze i najmniej uciążliwe rozwiązanie, ale przede wszystkim również najtańsze.

  Czyszczenie gresu – efekt na długi czas

  Dokładne wyczyszczenie gresu sprawia, że posadzka odzyskuje swój dawny blask i cieszy nienagannym wyglądem. Dzięki całemu procesowi, brud usuwany jest zarówno z drobnych szczelin, jak i porowatych powierzchni, które powstały na skutek wypalenia płytki oraz zdarcia szkliwa.

  Warto też pamiętać, że gres położony na zewnątrz narażony jest na trudne warunki atmosferyczne, w tym na zmienność temperatur, co również przekłada się na jego trwałość.

  Oferujemy również czyszczenie marmuru i czyszczenie granitu.

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Impregnacja kamienia

  Jak zabezpieczać oraz pielęgnować kamienne elementy, żeby cieszyć się ich pięknem przez długie lata? Polecamy […]

  Mycie piaskowca

  Mycie piaskowca Jedne kamienie charakteryzują się dużą gęstością i trwałością, inne natomiast choć nadal są […]

  Renowacja blatów kuchennych

  Renowacja blatów kuchennych Kuchnia to tak zwane trudne miejsce w domowym zaciszu, które narażone jest […]

  Szlif diamentami posadzek kamiennych

  Technikę tę wykorzystuje się głównie renowacji, np. posadzek kamiennych i elementów, które wskutek działania czasu […]