Polerowanie Kamienia | Szlifowanie Kamienia Naturalnego
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

WYMAGAJĄCA I WSPANIAŁA PRACA Z MARITIM HOTELU W BONN: MARMUROWE PODŁOGI ZYSKAŁY DRUGIE ŻYCIE I PONOWNIE MOGĄ SŁUŻYĆ GOŚCIOM.

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Polerowanie kamienia

  Idealnie gładki kamień to marzenie każdego właściciela kamiennej posadzki. Ten naturalny materiał to najlepszy obok drewna kandydat na piękną podłogę – jednakże, jak w przypadku każdego innego rodzaju podłogi, również i on od czasu do czasu ulega zniszczeniu, dlatego też należy poddać kamień renowacji.

  Technika, której używa się do odnowienia materiałów wykonanych z kamienia to nic innego, jak jego szlifowanie i polerowanie. Odbywa się to z wykorzystaniem właściwych past ściernych lub maszyn z wykorzystaniem diamentowych narzędzi.

  Polerowanie kamienia – dlaczego należy to robić?

  Choć kamień jest niezwykle trwałym materiałem, również i on od czasu do czasu wymaga konserwacji. Kamienie, które położone są w tak zwanych ciągach komunikacyjnych szybko stają się zarysowane, zaś drobne szczeliny z czasem pokryte zostają brudem, który ciężko jest wyczyścić.

  Ale nie tylko podłogi czy schody ulegają zniszczeniu – narażone są na to również parapety, ściany oraz inne kamienne elementy, które mamy w domu. Te z kolei ulegają degradacji związanej z osadzeniem kurzu lub po prostu na skutek reakcji chemicznych, które powolnie zachodzą w naszym otoczeniu.

  Bez względu na miejsce, w jakim położony jest kamień konieczne jest zatem jego szlifowanie lub polerowanie. Polerowanie kamienia to najlepsza i jednocześnie najprostsza renowacja, która przywraca materiałowi naturalny blask.

  Jak wykonuje się szlifowanie kamienia?

  Każdy z kamieni odznacza się inną gęstością, co z kolei wpływa na jego twardość. Do najmocniejszych zalicza się marmur oraz granit. Dlatego też do każdego materiału stosuje się inne narzędzia, które odznaczają się inną granulacją diamentów.

  Czyszczenie kamienia przeprowadza się na mokro, co znacznie zmniejsza wydzielanie pyłu, ale też i w doskonały sposób niweluje nawet najdrobniejsze rysy. Jako specjaliści wiemy też, że posadzka posadce nierówna, dlatego też przy każdym zleceniu robimy próbę by dobrać właściwą granulację diamentów.

  Po przeprowadzeniu głównego szlifowania następuje polerowanie kamienia – to nic innego, jak również jego ścieranie, ale z pomocą specjalistycznych past lub narzędzi o znacznie mniejszej granulacji, dzięki czemu możliwe jest wytworzenie na powierzchni kamiennej gładkości przypominającej lustro.

  Czy samo polerowanie kamienia jest wystarczające?

  Jak każda posadzka, również i kamień wymaga właściwego zabezpieczenia. Po zeszlifowaniu i wypolerowaniu posadzki nakładamy na nią specjalne preparaty, które zapobiegają wnikaniu brudu, chronią też powierzchnię kamienia przed zarysowaniami.

  Naszym klientom doradzamy również w zakresie doboru właściwych środków myjących oraz konserwujących, dzięki którym blask kamienia będzie przez długi czas utrzymywał się na wysokim poziomie.

  Zabieg szlifowania i polerowania kamienia przeprowadza się raz na kilka lat – ten trwały materiał jeśli poddany jest właściwej konserwacji, swoim pięknem cieszyć będzie przez kolejne setki lat przyczyniając się tym samym do właściwej ochrony środowiska. Oferujemy między innymi impregnacje kamienia.

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Impregnacja kamienia

  Jak zabezpieczać oraz pielęgnować kamienne elementy, żeby cieszyć się ich pięknem przez długie lata? Polecamy […]

  Usuwanie graffiti

  Usuwanie graffiti Nawet najlepiej strzeżone miejsca nie są w stanie uniknąć kontaktu z wandalami. Do […]

  Renowacja blatów kuchennych

  Renowacja blatów kuchennych Kuchnia to tak zwane trudne miejsce w domowym zaciszu, które narażone jest […]

  Renowacja elewacji z kamienia

  Ekipa Marmor-Glanz oferuje precyzyjną renowację elewacji z kamienia wraz z impregnacją zabezpieczającą przed wsiąkaniem wody.