Mycie piaskowca - Marmor Glanz
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

RENOWACJA PODŁÓG W SPA BY L’OCCITANE W HOTELU UROCZYSKO SIEDMIU STAWÓW

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Mycie piaskowca

  Jedne kamienie charakteryzują się dużą gęstością i trwałością, inne natomiast choć nadal są trwałe, są stosunkowo kruche, dlatego tak ważne jest mycie ich bez naruszania ich struktury. Zalicza się do nich piaskowiec, który często stosowany jest jako elewacja, ale też i jako ozdoba domów, na przykład w formie obudowy kominka.

  Piaskowiec niestety bardzo łatwo pokrywa się kurzem, sadzą oraz odbarwiającym nalotem. Nic dziwnego, że mycie piaskowca jest więc zabiegiem, który należy przeprowadzać stosunkowo często.

  Mycie piaskowca – jaka metoda będzie najlepsza?

  Metoda pracy musi być dobrana zarówno do rodzaju kamienia, jak i jego stanu zabrudzenia. Piaskowiec charakteryzuje się wyjątkowo porowatą powierzchnią, która sprzyja licznym zabrudzeniom. Widać to szczególnie w przypadku elewacji, która poddana jest działaniom warunków atmosferycznych.

  Porowata struktura ułatwia wnikanie brudu w głąb piaskowca, dlatego też jego mycie jest prawdziwym wyzwaniem, szczególnie jeśli zależy nam na zachowaniu jego struktury. Samodzielne mycie nie jest proste, dlatego też warto zlecić to firmie zewnętrznej, która specjalizuje się w myciu piaskowca, jak Marmor-Glanz.

  Profesjonalne mycie piaskowca

  Aby wyczyścić dokładnie piaskowiec wymagana jest głęboka penetracja materiału bez naruszania struktury kamienia, szczególnie w okolicach ornamentów. Do usuwania poważnych zabrudzeń, do których zalicza się między innymi sadzę, niezbędne jest także wykorzystanie silnych środków chemicznych, które ją rozpuszczą.

  Środki chemiczne nakłada się miejscowo przed myciem, co pozwala na zmiękczenie struktury osadu, a następnie umożliwiają jego wypłukanie. Ze względu na wyjątkową strukturę piaskowca cały proces wykonuje się tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu sprawdzonych i profesjonalnych metod oraz narzędzi i środków myjących.

  Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie - proces mycia piaskowca zawsze poprzedzamy próbą, która pozwala nam dobrać najlepszą i najbardziej skuteczną metodę pracy.

  Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie - proces mycia piaskowca zawsze poprzedzamy próbą, która pozwala nam dobrać najlepszą i najbardziej skuteczną metodę pracy.

  Poza myciem piaskowca zajmujemy się również renowacją piaskowca, zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Polerowanie kamienia

  Polerowanie kamienia Idealnie gładki kamień to marzenie każdego właściciela kamiennej posadzki. Ten naturalny materiał to […]

  Czyszczenie granitu

  Czyszczenie granitu Granit cieszy się ogromną popularnością – trudno się temu dziwić, gdyż jest to […]

  Renowacja klinkieru – renowacja ścian z klinkieru

  Ekipa Marmor-Glanz oferuje dokładną, precyzyjną oraz równomierną renowację ścian z klinkieru oparte na najnowocześniejszej technologii.