Polerowanie Granitu - Pulveryzacja | Marmor Glanz
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

RENOWACJA KAMIENIA NATURALNEGO, LASTRYKA ORAZ KAMIENIA SZTUCZNEGO SYSTEMEM LOTUS®

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Pulveryzacja – polerowanie powierzchni granitowych

  Aby granit, podobnie jak każdy inny kamień, zachował swoje właściwości, niezbędne jest przeprowadzenie zabiegów konserwacyjnych. W przypadku granitów to pulveryzacja, której efektem jest piękny i naturalny blask powierzchni granitowych.

  Pulveryzacja to nic innego jak polerowanie powierzchni granitowych, w których zastosowany został szlif kamienia lub nastąpiło jego pominięcie (w zależności od stanu powierzchni).

  Czym polerować granit?

  Naturalny blask powierzchni to efekt pulveryzacji. Jednakże, aby przeprowadzić ten zabieg niezbędne jest wykorzystanie do tego specjalnych narzędzi. Pulveryzację wykonuje się przy użyciu ciężkiej maszyny polerującej. Wykorzystanie tej metody pozwala na uzyskanie półpołysku lub pełnego połysku lustrzanego, dlatego też proces ten przeprowadza się najczęściej na posadzkach.

  Co ważne, pulveryzacja jest zabiegiem bezpyłowym, dlatego też często stosuje się go zarówno w hotelach, jak i miejscach użyteczności publicznej, gdzie posadzki zostały wykonane z granitu.

  Polerowanie granitu – kiedy przeprowadzić tego typu zabieg?

  Pulveryzacja to zabieg czyszczenia granitu i polerowania go, który wystarczy przeprowadzić raz na jakiś czas. Jak często zależy przede wszystkim od miejsca oraz stanu samej posadzki. Miejsca, które są narażone na duży ruch wymagają przeprowadzenia tego typu zabiegów znacznie częściej – wynika to z dużej ilości zarysowań, które powstają na skutek nanoszenia piachu, ale też i różnorodnego obuwia, które może sprzyjać degradacji granitu.

  Podobnie jak i inne kamienie, również granit poddaje się zabiegowi polerowania ze względu na przywrócenie właściwości antypoślizgowych, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa.

  Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie - proces oczyszczania zawsze poprzedzamy próbą, która pozwala nam dobrać najlepszą i najbardziej skuteczną metodę pracy.

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Odplamianie – usuwanie plam na kamieniu naturalnym

  Plamy na kamieniu naturalnym powstają najczęściej na powierzchniach użytkowych tj. blaty kuchenne i posadzki w […]

  Pulveryzacja – polerowanie powierzchni granitowych

  Pulveryzacja – polerowanie powierzchni granitowych Aby granit, podobnie jak każdy inny kamień, zachował swoje właściwości, […]

  Impregnacja kamienia

  Jak zabezpieczać oraz pielęgnować kamienne elementy, żeby cieszyć się ich pięknem przez długie lata? Polecamy […]