Czyszczenie Granitu Warszawa | Mycie Granitu - Marmor Glanz
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

RENOWACJA POWIERZCHNI KAMIENIA NATURALNEGO W MOKRYM PROCESIE SZLIFOWANIA DIAMENTOWEGO W ZAMKU HOTELU BENSBERG

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Czyszczenie granitu

  Granit cieszy się ogromną popularnością – trudno się temu dziwić, gdyż jest to jeden z najtrwalszych kamieni naturalnych. Doskonale sprawdzi się jako blat kuchenny czy łazienkowy, jako materiał na posadzkę, ale również i na zewnątrz, gdyż jest stosunkowo odporny na działanie warunków atmosferycznych.

  Jednak jak każdy inny materiał, również i on wymaga właściwej pielęgnacji, która zapewni mu nieskazitelny blask i przede wszystkim pozwoli cieszyć się jego pięknem przez długi czas. O podstawę możemy zadbać sami, jednakże w związku z zarysowaniami czy drobną korozją warto prace zlecić profesjonalnej firmie.

  Czyszczenie granitu – podstawowe wskazówki

  W porównaniu do marmuru granit jest bardzo mocnym i trwałym kamieniem, dlatego też chętnie wybierany jest jako element wyposażenia kuchni. Nie ulega uszkodzeniom po rozlaniu kwaśnych soków, trudno go też zarysować, choć po latach użytkowania z pewnością pojawią się na nim drobne rysy.

  Granit, podobnie jak i inne kamienie należy regularnie czyścić, aby uniknąć osadzania się nalotu wapiennego z wody. Stosuje się do tego dedykowane detergenty oraz delikatne ściereczki z mikrofibry, które nie powodują zarysowań i uszkodzeń.

  Warto pamiętać, że przy czyszczeniu granitów nie można stosować środków zawierających chlor, gdyż mogą one zarysować powierzchnię, a tym samym doprowadzić do korozji. Po oczyszczeniu powierzchni dobrze jest poddać ją delikatnej konserwacji, szczególnie jeśli granit narażony jest na działanie warunków atmosferycznych.

  Czyszczenie granitu – Warszawa

  Codzienna pielęgnacja granitu nie zawsze jest wystarczająca. Mycie granitu w Warszawie zleć profesjonalnej firmie – Marmor-Glanz, która podda twoje granity najlepszym zabiegom przywracając im niesamowity blask. To nie tylko dokładne czyszczenie, ale również krystalizacja, czyli szlifowanie powierzchni, dzięki której usunięte zostaną zarysowania oraz brud, który się znajduje w szczelinach.

  Czyszczenie granitu w ten sposób spowoduje że drobne pory i niedoskonałości zostaną we właściwy sposób oczyszczone, a tym samym granit znów będzie cieszył nienaganną lustrzaną powierzchnią. Konserwacja kamiennej posadzki sprawi, że ciąg komunikacyjny stanie się również bezpieczniejszy, bowiem kamień odzyska swoje antypoślizgowe właściwości.

  Dokładnie mycie granitu zależne jest od wielu czynników, dlatego też do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie dobierając nie tylko właściwe detergenty, ale i metodę pracy. Efekt jednak zawsze jest ten sam – wydobycie piękna kamienia oraz zadowolenie naszych klientów. Oczyszczoną powierzchnię zabezpieczamy również impregnatem, który pozwala dłużej cieszyć się blaskiem granitu.

  Wykonujemy także usługę polerowania granitu.

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Uzupełnianie ubytków – naprawa powierzchni kamiennych

  Jeśli kamień jest długotrwale użytkowany lub niewłaściwie zakonserwowany – niszczeje i jego fragmenty ulegają wykruszeniu.

  Pulveryzacja – polerowanie powierzchni granitowych

  Pulveryzacja – polerowanie powierzchni granitowych Aby granit, podobnie jak każdy inny kamień, zachował swoje właściwości, […]

  Krystalizacja marmuru

  Efekt krystalizacji jest długotrwały i wzmacnia strukturę kamienia, która staje się twarda i odporna na […]

  Impregnacja kamienia

  Jak zabezpieczać oraz pielęgnować kamienne elementy, żeby cieszyć się ich pięknem przez długie lata? Polecamy […]