Polerowanie posadzek kamiennych | Szlifowanie podłogi kamiennej
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

WYMAGAJĄCA I WSPANIAŁA PRACA Z MARITIM HOTELU W BONN: MARMUROWE PODŁOGI ZYSKAŁY DRUGIE ŻYCIE I PONOWNIE MOGĄ SŁUŻYĆ GOŚCIOM.

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Technikę tę wykorzystuje się głównie renowacji, np. posadzek kamiennych i elementów, które wskutek działania czasu utraciły swój blask.

  Szlifowanie podłogi kamiennej

  Wszystkie marmury, granity, trawertyny, piaskowce są naturalnymi produktami, które zmieniają swój wygląd z uwagi na upływ czasu i sposób użytkowania.

  Szlifowanie to jeden ze sposobów obróbki kamienia, w którym usuwane są nawet najdrobniejsze nierówności i zarysowania kamiennej powierzchni. Technikę tę wykorzystuje się głównie renowacji, np. posadzek kamiennych i elementów, które wskutek działania czasu utraciły swój blask. Szlifowanie kamienia wykonuje się z użyciem specjalistycznych maszyn i wykorzystaniem narzędzi diamentowych o różnej granulacji, dostosowanych do kamieni o największej twardości (marmur, granit).

  Kamienna podłoga jest jedną z najtrwalszych – nie bez powodu właśnie z tego materiału wyłożone są hole zabytkowych pałaców czy zamków. Kamień na podłodze znajdziemy również w każdym zakątku świata – stosowano go zarówno w Europie, Azji, jak i za oceanem. Obok naturalnego drewna to również ten rodzaj podłogi, który możemy wielokrotnie szlifować, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska.

  Pomimo, że kamień jest niemalże niezniszczalny, z czasem traci on nie tylko swoje właściwości, ale przede wszystkim blask. Staje się zbyt śliski, przez co stwarza zagrożenie dla zdrowia lub zbyt matowy ze względu na rysy. W takim momencie konieczne jest przeprowadzenie jego renowacji, czyli po prostu szlifowanie za pomocą specjalistycznych technik, które przywrócą posadzce dawny blask.

  Szlifowanie podłogi kamiennej – forma przywrócenia blasku

  Wszystkie marmury, granity, trawertyny czy piaskowce są naturalnymi produktami, które z czasem tracą swój pierwotny wygląd. To całkowicie normalne zjawisko, dlatego też od czasu do czasu należy wykonać właściwy zabieg pielęgnacyjny, czyli szlifowanie posadzek kamiennych.

  Szlifowania podłogi kamiennej to technika, którą wykonuje się powszechnie między innymi w renowacji posadzek kamiennych i elementów aranżacji, które na skutek działania czasu utraciły swój pierwotny blask.

  Dlaczego warto szlifować posadzki kamienne?

  Szlifowanie to jeden z najlepszych i najprostszych sposobów na obróbkę kamienia, podczas którego usuwane są nawet najdrobniejsze nierówności i zarysowania, jakie pojawiły się na kamiennej powierzchni. W powstałych szczelinach zbiera się brud, który jest trudny do wyczyszczenia, a dodatkowo odejmuje uroku naturalnemu kamieniowi.

  Czas, w jakim podłoga kamienna ulega zniszczeniu zależny jest przede wszystkim od miejsca, w którym został on położony. W budynkach użyteczności publicznej czas ten jest znacznie krótszy – posadzki w takich miejscach narażone są na więcej czynników degeneracyjnych.

  Warto pamiętać, że poddana właściwej pielęgnacji posadzka kamienna znów będzie wyglądać jak nowa i przez kolejne lata będzie cieszyć swoim pięknem.

  Na czym polega szlifowanie podłogi kamiennej?

  Szlifowanie podłogi kamiennej wykonuje się używając do tego specjalistycznych maszyn i narzędzi diamentowych o różnej granulacji, które dostosowane są do kamieni o różnej twardości, w tym do marmurów i granitów.

  Szlifowanie na mokro pozwala na usunięcie nawet najdrobniejszych zarysowań, w tym szczelin, w których zbiera się trudny do wyczyszczenia brud. Po polerowaniu posadzek kamiennych zyskują one nowy, niepowtarzalny blask – dokładnie taki, jak wtedy gdy były świeżo położone.

  Jako specjaliści od renowacji podłóg kamiennych do każdego zlecenia podchodzimy indywidualne – proces oczyszczania zawsze poprzedzamy próbą, dzięki której możemy dobrać najlepszą i najbardziej skuteczną metodę pracy, która przywróci blask kamiennym posadzkom.

  Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie - proces oczyszczania zawsze poprzedzamy próbą, która pozwala nam dobrać najlepszą i najbardziej skuteczną metodę pracy.

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Odplamianie – usuwanie plam na kamieniu naturalnym

  Plamy na kamieniu naturalnym powstają najczęściej na powierzchniach użytkowych tj. blaty kuchenne i posadzki w […]

  Usuwanie graffiti

  Usuwanie graffiti Nawet najlepiej strzeżone miejsca nie są w stanie uniknąć kontaktu z wandalami. Do […]

  Mycie piaskowca

  Mycie piaskowca Jedne kamienie charakteryzują się dużą gęstością i trwałością, inne natomiast choć nadal są […]

  Renowacja kamienia naturalnego

  Renowacja kamienia dzięki Marmor – Glanz i systemowi Lotus®  – możecie Państwo niezmiennie cieszyć się […]