Renowacja Posadzki | Renowacja Kamienia Warszawa
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

CZYSZCZENIE MARMUROWYCH POWIERZCHNI W ŁAZIENKACH W HOTELU MONOPOL WE WROCŁAWIU

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Renowacja kamienia dzięki Marmor - Glanz i systemowi Lotus®  - możecie Państwo niezmiennie cieszyć się urokiem kamienia naturalnego.

  Renowacja kamienia naturalnego

  Mimo iż kamień jest jednym z najtrwalszych materiałów, również i on z czasem ulega zużyciu – to przede wszystkim zarysowania, które sprawiają, że traci on swoje pierwotne właściwości, ale również i urodę. Renowacja kamienia dzięki Marmor-Glanz i systemowi Lotus®  - sprawia, że możecie Państwo niezmiennie cieszyć się urokiem kamienia naturalnego.

  Oferta Marmor - Glanz obejmuje renowację kamienia naturalnego, lastryka oraz kamienia sztucznego systemem Lotus® (stworzony dzięki wykorzystaniu innowacyjnej techniki nanotechnologii) m.in w procesie diamentowego szlifowania na mokro w następującym zakresie:

  • renowację okładzin podłogowych i ściennych,
  • renowację schodów,
  • renowację łazienek,
  • renowację blatów kuchennych, stołów, parapetów,
  • i wiele innych.

  Renowacja kamienia - Warszawa

  Odnowienie powierzchni kamienia, co jest praktykowane przez wiele firm specjalizujących się w czyszczeniu powierzchni z kamienia naturalnego, sztucznego czy lastryka, ogranicza się do potraktowania powierzchni lakierami izolacyjnymi czy żywicami, przez co wszelkie zabrudzenia znajdujące się w szczelinach są zamykane. Choć oczywiście przeprowadzona w ten sposób renowacja kamienia zapewnia połysk i gładką powierzchnię, nie przywraca pierwotnych właściwości posadzce, bowiem proces w ten sposób przeprowadzony nie zapewni wyeliminowania właściwych uszkodzeń kamienia i sprowadza się do zwykłej kosmetyki.

  Dzięki metodzie diamentowego szlifowania na mokro kamień odzyskuje swoje pierwotne piękno. Proces ten polega na szlifowaniu zniszczonej powierzchni w niewielkim zakresie, aż do powstania pożądanej powierzchni. Następnie podłoga zostaje poddana dalszej obróbce mniej inwazyjnego szlifowania z wykorzystaniem różnych rodzajów szlifu za pomocą coraz delikatniejszych ziaren. Jeśli szukasz rozwiązania idealnego na lata, skontaktuj się z nami – Marmor-Glanz zajmuje się profesjonalną renowacją kamienia na terenie całej Warszawy oraz okolic.

  Renowacja posadzek kamiennych z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn

  W zależności od zakresu zlecenia, maszyny wykorzystywane w procesie szlifowania zostają wyposażone w różnego rodzaju narzędzia zapewniające perfekcyjne wykonanie zlecenia (różna ziarnistość diamentów, różna twardość wiązań). Elektronicznie sterowany moment obrotowy, niezbędna ilość obrotów oraz prawidłowy nacisk narzędzia na podłogę jak i profesjonalna załoga szlifierzy gwarantują najlepsze wyniki.

  Po przeprowadzonej renowacji klienci Marmor-Glanz otrzymują wskazówki dotyczące pielęgnacji i czyszczenia powierzchni poddanej procesowi renowacji. Regularna i prawidłowa pielęgnacja kamienia naturalnego zapewnia, w zależności od obciążenia powierzchni, utrzymanie rezultatu renowacji przez długie lata.

  Powierzchnia po renowacji wygląda jak nowa. Zostanie delikatnie oszlifowana, wypolerowana i utwardzona, zaimpregnowana i zabezpieczona antypoślizgowo. Już jednorazowy proces renowacji i uszlachetnienia kamienia, a zwłaszcza delikatnego marmuru, sprawi, że odnawianie go w kolejnych latach będzie możliwe przy niewielkich nakładach finansowych. Renowacja posadzek kamiennych przywraca im nie tylko dawny blask, ale przede wszystkim pozwala cieszyć się ich nienagannym wyglądem przez kolejne lata.

  Dlaczego warto przeprowadzić renowację kamienia naturalnego?

  Po kilku latach kamień naturalny traci swoje właściwości. Traci nie tylko swój wyjątkowy design, ale może również powodować zagrożenie dla zdrowia, dlatego też należy przeprowadzać jego renowację. Renowacja posadzek kamiennych to zabieg na kolejne lata, który znów pozwoli cieszyć się pięknem naturalnej podłogi.

  Zalety renowacji kamienia naturalnego wykonanej przez Marmor - Glanz:

  • zachowanie istniejącej powierzchni bez konieczności jej kosztownej wymiany,
  • odtworzenie oryginalnego wyglądu powierzchni,
  • pielęgnacja i konserwacja oszczędzająca czas i pieniądze,
  • podniesienie wzrostu wartości obiektu podlegającego renowacji,
  • wzmocnienie wizerunku dzięki odrestaurowanym wnętrzom,
  • zminimalizowanie ryzyka zdarzeń spowodowanych śliską podłogą,
  • wykonywanie renowacji przy minimalnym natężeniu hałasu maszyn szlifierskich i z minimalną ingerencją w działalność klienta,
  • możliwość prowadzenia działalności przedsiębiorstwa w czasie renowacji i tym samym uniknięcie strat wizerunkowych i finansowych spowodowanych wyłączeniem obiektu na czas renowacji (na życzenie wykonujemy zlecenie również poza godzinami pracy Klienta),
  • możliwość bezpiecznego pozostania w domu w trakcie przeprowadzanej renowacji,
  • zachowanie idealnego stanu powierzchni przez długie lata poprzez jej właściwą pielęgnację po zakończeniu procesu renowacji,
  • uzyskanie czystej i higienicznej powierzchni,
  • większa motywacja do pracy w ładniejszym otoczeniu.

  Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie - proces renowacji zawsze poprzedzamy próbą, która pozwala nam dobrać najlepszą i najbardziej skuteczną metodę pracy.

  Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą pełną ofertą na renowację posadzek kamiennych. Oferujemy także polerowanie kamienia i impregnacje kamienia.

  Pytania i odpowiedzi dotyczące renowacji kamienia

  • O czym pamiętać przy impregnacji?

   Po pierwsze – dokładne oczyszczenie i osuszenie powierzchni, która ma być poddana impregnacji. Jeśli powierzchnia była uprzednio mocno zabrudzona – oczyszczamy ją poprzez delikatne polerowanie powierzchni, z użyciem odpowiedniego preparatu (warto tę kwestię polecić profesjonalistom).

   Gdy nasz kamień jest już czysty i suchy (wystarczy przetarcie ściereczką z mikrofibry) – rozpoczynamy rozprowadzanie odpowiedniego preparatu do impregnacji. Ważne, żeby zrobić to dokładnie i równomiernie, z zachowaniem szczególnej staranności. Tak jak nakazuje producent impregnatu – dajemy impregnatowi czas na działanie, czekamy na jego wyschnięcie.

  • Co robimy w przypadku plam?

   W przypadku zachlapania kamienia jakimkolwiek płynem trzeba go jak najszybciej wytrzeć i dokładnie osuszyć (wystarczy przetarcie czystą, miękką szmatką). Możemy użyć łagodnego detergentu, przetrzeć gąbką, spłukać wodą i osuszyć

  • Jak skutecznie chronić powierzchnie kamienne?

   - nie pozwól na kontakt z silnymi kwasami
   - nie używaj ostrych środków czyszczących, takich jak: środki do czyszczenia piekarników/grilla, detergenty do zmywarek, ług, soda kaustyczna, aceton ani środków do usuwania lakieru
   - nie używaj środków czyszczących pochodzenia roślinnego, ponieważ mogą one powodować gromadzenie się osadów chemicznych
   - stosowanie kremowych środków czyszczących jest zalecane głównie w przypadku uporczywych plam, a nie do rutynowego czyszczenia
   - nie pozwól, aby brud lub płyny pozostawały na powierzchni przez długi czas
   - używając nowego środka czyszczącego po raz pierwszy – sprawdź najpierw jego działanie na małej niewidocznej powierzchni

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Usuwanie graffiti

  Usuwanie graffiti Nawet najlepiej strzeżone miejsca nie są w stanie uniknąć kontaktu z wandalami. Do […]

  Pulveryzacja – polerowanie powierzchni granitowych

  Pulveryzacja – polerowanie powierzchni granitowych Aby granit, podobnie jak każdy inny kamień, zachował swoje właściwości, […]

  Czyszczenie granitu

  Czyszczenie granitu Granit cieszy się ogromną popularnością – trudno się temu dziwić, gdyż jest to […]

  Odplamianie – usuwanie plam na kamieniu naturalnym

  Plamy na kamieniu naturalnym powstają najczęściej na powierzchniach użytkowych tj. blaty kuchenne i posadzki w […]