Jak dbać o blat z kamienia naturalnego? - Marmor Glanz
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Jak dbać o blat z kamienia naturalnego?

  Blaty kamienne cieszą się dużą popularnością ze względu na łatwość w czyszczeniu i atrakcyjny wygląd. Kamień naturalny wnosi do wnętrza nieco naturalnego akcentu i sprawia, że staje się ono estetyczne i stylowe. Chcąc utrzymać kamienny blat w doskonałej kondycji, należy pamiętać o systematycznej pielęgnacji materiału. Jak dbać o blat z kamienia naturalnego?

  Pielęgnacja codzienna

  Blat z kamienia naturalnego, który jest systematycznie używany, powinien być też regularnie czyszczony. Pozostawienie zaschniętych zabrudzeń może doprowadzić do degradacji i szybszego zużycia materiału. Warto więc na bieżąco usuwać resztki jedzenia i inne zabrudzenia. Do czyszczenia najlepiej stosować miękkie ściereczki nasączone wodą, ewentualnie z dodatkiem delikatnego detergentu do mycia kamienia.

  kamienny blat

  Profilaktyka

  Chcąc uniknąć uszkodzeń blatu z kamienia naturalnego, należy podjąć czynności profilaktyczne. Kamień to trwałe tworzywo, jednak nie jest całkowicie odporne na zarysowania, dlatego w przypadku, gdy potrzebujemy skorzystać z ostrych narzędzi, warto używać drewnianych lub plastikowych desek nablatowych, które ochronią kamień przed działaniem ostrza. Deski pomogą również uniknąć zaplamienia blatu; szczególnie groźne dla surowca są kwasy, np. ocet lub sok z cytryny.

  Impregnacja blatu z kamienia naturalnego

  Kamień naturalny zaleca się zaimpregnować zaraz na początku, a następnie ponawiać czynność po każdej renowacji lub, gdy uznamy, że takie działanie jest potrzebne. Skuteczna impregnacja kamienia naturalnego wymaga odpowiedniej wiedzy dotyczącej rodzaju zastosowanego w konstrukcji kamienia. Nie każdy surowiec będzie miał takie same wymagania, dlatego zaleca się sprawdzić, czy dany preparat do kamienia nada się także do danego rodzaju materiału. Pamiętajmy, że niektóre kamienie naturalne są odporne na wilgoć, a inne bardziej narażone na jej działanie. Podobnie jest z zabrudzeniami. Stosowanie odpowiednio dobranych impregnatów pomoże uzyskać odpowiedni blask kamienia, a jednocześnie ochroni surowiec przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.

  Dlaczego należy dbać o blat z kamienia naturalnego?

  Kamienne blaty popularne są nie tylko w kuchni, ale też łazience i innych miejscach w domu. W większości budynków takie elementy są w ciągłym użytku, co zwiększa prawdopodobieństwo ich uszkodzenia. Blat z kamienia naturalnego to trwały dodatek, zachwycający też ciekawą prezencją i w wielu aranżacjach pełni funkcję ozdobną. Jeżeli chcemy, aby kamień naturalny zachował dekoracyjny charakter, musimy zadbać o to, aby pozostał w dobrej kondycji na wiele lat. Systematyczna pielęgnacja i profilaktyka to dwa główne kroki do zachowania ładnego kamienia naturalnego. Nie wolno zapominać też o impregnacji, stanowiącej zabezpieczenie przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Osoby, które nie wiedzą, jak pielęgnować określony rodzaj kamienia, mogą skorzystać z pomocy profesjonalistów, posiadających odpowiednie narzędzia, zapewniające bezpieczną i skuteczną konserwację kamiennych konstrukcji.

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Mycie piaskowca

  Mycie piaskowca Jedne kamienie charakteryzują się dużą gęstością i trwałością, inne natomiast choć nadal są […]

  Renowacja elewacji z kamienia

  Ekipa Marmor-Glanz oferuje precyzyjną renowację elewacji z kamienia wraz z impregnacją zabezpieczającą przed wsiąkaniem wody.

  Odplamianie – usuwanie plam na kamieniu naturalnym

  Plamy na kamieniu naturalnym powstają najczęściej na powierzchniach użytkowych tj. blaty kuchenne i posadzki w […]

  Renowacja cegły

  Renowacja cegły Cegła jest bardzo wdzięcznym materiałem, który wykorzystywany jest nie tylko do budowy ścian, […]