Zamek Hotel Bensberg - Marmor Glanz
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

RENOWACJA POWIERZCHNI KAMIENIA NATURALNEGO W MOKRYM PROCESIE SZLIFOWANIA DIAMENTOWEGO W ZAMKU HOTELU BENSBERG

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Oprócz stałej dbałości o detale, dodatkowo musieliśmy zachować osiemnasto i dziewiętnastowieczny klimat zdobień w nienaruszonym stanie. Sporą trudnością prac renowacji kamienia był fakt, że Zamku Hotelu Bensberg powstawał w bardzo długim okresie zmieniających się trendów i mód architektonicznych. Wykonawcy pierwotnie używali marmuru Crema Marfil oraz Veneziano. Niektóre wykończenia oparto na marmurze bardzo popularnym w początkach XX wieku, Breccia Sarda i Perlato Olimpo.

  Powierzono nam bardzo odpowiedzialne zadanie polegające na usunięciu nierówności i fleków w zabytkowym, pieczołowicie odrestaurowanym Zamku Hotelu Bensberg.

  Długi czas Zamek pełnił rolę szkoły kadetów, szpitala, ale również szkoły z internatem i centrum dla uchodźców. Dopiero od 1997 roku ogromnym nakładem pracy udało się obecnemu właścicielowi obiektu przekształcić go w luksusowy, międzynarodowej klasy hotel. Do czyszczenia kamienia użyliśmy metody planetarnego szlifowania na mokro. Pozwoliło nam to skrócić czas wykonania prac. Przy tak dużym obiekcie i znacznej ilości czynności naprawczych wystarczające było skierowanie jedynie czterech naszych specjalistów – co znacznie obniżyło koszty operacji. Dodatkowo, doskonały efekt prac zawdzięczamy użyciu środków nanotechnologicznych systemu Lotus L2/L4. Cieszymy się, że chociaż w niewielkim stopniu mogliśmy brać udział w odrestaurowaniu i naprawie tak niesamowitej budowli jaką jest Zamek Bensberg.

  Renowacja powierzchni kamienia naturalnego 420 m² w mokrym procesie szlifowania diamentowego, w tym impregnacja. Czyszczenie Fasad

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Hotel Monopol***** we Wrocławiu

  Hotel Monopol***** we Wrocławiu Przy pracach w Hotelu Monopol***** we Wrocławiu (czyszczenie marmurowych powierzchni w […]

  Uroczysko Siedmiu Stawów

  Przystępując do prac w Uroczysku Siedmiu Stawów (czyszczenie schodów z piaskowca i renowacja podłóg w […]

  Zamek Hotel Bensberg

  Oprócz stałej dbałości o detale, dodatkowo musieliśmy zachować osiemnasto i dziewiętnastowieczny klimat zdobień w nienaruszonym […]