Renowacja blatów kuchennych - Marmor Glanz
Śledź nas: Renowacja i konserwacja powierzchni z kamienia naturalnego, konglomeratów kwarcowych i lastryka.

ODPOWIEDNIO DOBRANY IMPREGNAT WZMOCNI ORAZ USZCZELNI STRUKTURY KAMIENIA, CO W PRZYSZŁOŚCI UCHRONI GO PRZED USZKODZENIAMI I ZAPOBIEGNIE WNIKANIU WODY.

Zostaw do siebie kontakt

Odpowiedzi na pytania dotyczące czyszczenia i renowacji kamienia nie są proste. Nasz pracownik doradzi Ci przy wyborze najlepszego produktu.

proszę o kontakt

Zostaw nam kontakt do siebie

Nasz pracownik, specjalista od renowacji i konserwacji kamienia naturalnego za chwilę się odezwie.
  *zgoda wymagana

  Renowacja blatów kuchennych

  Kuchnia to tak zwane trudne miejsce w domowym zaciszu, które narażone jest na działanie wielu czynników. Nic zatem nadzwyczajnego w tym, że w takim pomieszczeniu stosuje się tylko najlepsze materiały, które dzięki swojej wyjątkowej odporności pozwolą na swobodne korzystanie z kuchni.

  Najbardziej wrażliwym miejscem w kuchni jest blat. Każdy narażony jest na uszkodzenie – to tu właśnie kroi się produkty, rozlewa wino, kawę czy herbatę, stawia się gorące naczynia, nie raz i nie dwa stłucze się również na nich słój czy wazon, a dodatkowo wokół kranów i zlewu powstają mało estetyczne osady z kamienia.

  Renowacja blatów kuchennych – by cieszyć się ich blaskiem przez długi czas

  Pomimo różnych uszkodzeń nie każdy blat należy regularnie wymieniać. Blaty wykonane z kamienia można poddać renowacji, dzięki której odzyskają swój dawny blask. Usługa renowacji blatów kuchennych to przede wszystkim jego dokładne oczyszczenie za pomocą specjalnych narzędzi do kamienia. W ten sposób z powierzchni blatów znikają rysy i odkształcenia, które mogą powstać wraz z użytkowaniem.

  Podczas usuwania zanieczyszczeń z blatu znikają również plamy i przebarwienia, szczególnie te irytujące, które powstają na skutek regularnego kontaktu z wodą. Po dokładnym oczyszczeniu, na dalszym etapie renowacji blatów kuchennych wykonuje się ich polerowanie do którego stosuje się specjalne pasty polerskie.

  Dzięki polerowaniu z blatu kuchennego znikają drobne rysy, szczeliny oraz ubytki, które wpływają na aspekt wizualny blatu.

  Profesjonalna renowacja blatów kuchennych

  Renowacja blatu kuchennego to nie tylko jego oczyszczenie i polerowanie. Po wykonaniu dwóch pierwszych etapów blat zostaje wyrównany, potem jeszcze raz dokładnie wypolerowany, a następnie zaimpregnowany, dzięki czemu przez długi czas znów będzie wyglądał jak nowy.

  Odpowiednio dobrany impregnat wzmocni oraz uszczelni struktury kamienia, co w przyszłości uchroni go przed uszkodzeniami i zapobiegnie wnikaniu wody.

  Masz pytania dotyczące renowacji kamienia?

  Nie wiesz jak usunąć zabrudzenie, naprawić pęknięcie kamienia i jakich środków używać do konserwacji marmuru a jakich do konserwacji granitu. Skontaktuj się z nami!

  Impregnacja marmuru

  Marmurowe podłogi i blaty to materiały pochodzenia naturalnego, które wyglądają olśniewająco. Dobrze pielęgnowane – posłużą […]

  Renowacja kamienia naturalnego

  Renowacja kamienia dzięki Marmor – Glanz i systemowi Lotus®  – możecie Państwo niezmiennie cieszyć się […]

  Mycie piaskowca

  Mycie piaskowca Jedne kamienie charakteryzują się dużą gęstością i trwałością, inne natomiast choć nadal są […]

  Renowacja lastryko

  Renowacja lastryko Lastryko to jeden z reliktów PRL, który zachował się w wielu biurach oraz […]